г. Киев, метро Политехнический институт, ул.Богдана Гаврилишина 7
+38(097) 298-77-23,    +38(099) 401-46-70,    +38(073) 071-06-37
kiev-logos@ukr.net
 • s3.jpg
 • s2.jpg
 • s1.jpg
 • s4.jpg

КОМУ ДОВІРИТИ СКЛАДАННЯ БІЗНЕС-ПЛАНУ?

КОМУ ДОВІРИТИ СКЛАДАННЯ БІЗНЕС-ПЛАНУ?

Як видно з опису пунктів бізнес-плану, створення цього документа – завдання нелегке.

Ви як керівник проекту можете піти трьома дорогами: скласти бізнес-план самі, замовити його у фахівців або доручити написання документа своїм працівникам. Кожен шлях має свої позитивні та негативні сторони. Якщо, наприклад, ви замовите бізнес-план у фірми, яка спеціалізується на їх написанні, то, як від фахівців, ви отримаєте грамотно написаний документ з обґрунтованими економічними розрахунками. Однак на складання вашого бізнес-плану професійним консультантам може знадобитися багато часу, щоб вивчити специфіку виробництва. І, звичайно, робота професіоналів коштуватиме вам досить дорого.

Якщо ж ви доручите скласти бізнес-план своїм працівникам, то ви насамперед зможете заощадити на коштах та часі, тому що ваші працівники знайомі зі специфікою проекту. Однак ваш персонал може не знати, як грамотно складати бізнес-план, а також працівники можуть підійти безвідповідально до додаткового доручення.

Якщо ж ви вирішите скласти бізнес-план самостійно, то, в першу чергу, ви заощадите, а по-друге, і головних, розберетеся у найменших деталях проекту, а також отримаєте неоціненний досвід на майбутнє. Щоправда, при цьому, швидше за все, ви витратите дуже багато часу на роботу.

Найоптимальнішим варіантом буде поєднання всіх цих можливих шляхів в один. Нехай виробничу частину напишуть ваші працівники, вони досить добре розуміються на цьому питанні. Постарайтеся як керівник скласти максимально можливу частину бізнес-плану самостійно. А для контролю за грамотністю зверніться до фахівців. Вони допоможуть вам підправити помилки та доповнити деякі пункти у разі потреби.

На закінчення вам кілька корисних рекомендацій. Ваш бізнес-план, у кінцевому варіанті, в якому він постане перед банкірами чи інвесторами, має бути виконаний на високому поліграфічному рівні. На титульній сторінці крім назви має бути розміщена інформація про конфіденційність, а також прохання повернути екземпляр у разі незацікавленості проектом. Ваш бізнес-план має бути читабельним, обов'язково потрібна наявність у бізнес-плані змісту, зручних підрозділів, для пояснень та доказів використовуйте статистичні дані (не забувайте вказувати посилання на джерело), малюнки, схеми, фотографії.

Пам'ятайте, що ваш потенційний інвестор отримує кожен день на розгляд кілька бізнес-планів. Тому, щоб сконцентрувати увагу інвестора, постарайтеся особливе значення надати вашому резюме. Воно має бути досить коротким (2-3 сторінки) та максимально інформативним. При перекладі бізнес-плану іноземною мовою використовуйте професійну термінологію, до якої звик іноземний інвестор.

Отже, бізнес-план – це обличчя вашого проекту під час зустрічі з банкірами, інвесторами та працівниками служб підтримки підприємців. Для вас це працююча економічна схема побудови бізнесу. Хороший бізнес-план – перший крок на шляху процвітання. Враховуйте рекомендації , і ви досягнете успіху, не розпорошуючи сили по дрібницях і зосередившись на головному.


On line курсы

Анонс

 • Менеджер в шоу бизнесе

  АННОТАЦИЯ: Менеджмент в музыкальном бизнесе и индустрии развлечений» это образовательная программа, ориентированная на подготовку менеджеров, работающих в сфере шоу-бизнеса. Мы  готовим кадры для рекорд-индустрии, концертного бизнеса, теле- и радио-проектов, шоу-программ, музыкальных клубов, event-компаний, а также продюсеров и менеджеров...

  Детальніше...

 • Организация и управление гостиничного бизнеса

  АННОТАЦИЯ БИЗНЕС КУРСА   Бизнес курс  «ОРГАНИЗАЦИЯ И УПРАВЛЕНИЕ ГОСТИНИЧНОГО БИЗНЕСА»  это комплексная универсальная программа  подготовки эффективных администраторов, портье, менеджеров гостиниц/отелей высокого уровня, обучение менеджмента гостиничного бизнеса в соответствии с современными требованиями предъявляемыми к гостиничным услугам. Программа обучения состоит из двух блоков:...

  Детальніше...

Новости